Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
o nas

Aktualności

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość
Kategorie:
Wszystkie Aktualności Bez kategorii
Najnowsze
Najnowsze Najstarsze

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość

Transplantacje w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Przypadający dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji obchodzony jest również w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Szpital jest jednym z krajowych liderów w procedurach pobrania i przygotowania przeszczepów skóry oraz ich przeszczepiania. W siemianowickiej placówce leczone są osoby z oparzeniami, a także pacjenci z trudno gojącymi się ranami.

Czytaj całość

Recepta na ból. Nowatorskie zastosowanie gier sterowanych wzrokiem

Gry sterowane wzrokiem kontra ból. W Centrum Leczenia Oparzeń technologia odwraca uwagę pacjentów od procedur medycznych, wykonywanych bez narkozy, czy znieczulenia. Pacjent koncentruje uwagę na monitorze i zadaniach, które wykonuje za pomocą ruchu gałek ocznych.

Czytaj całość

Wspieramy pacjentów z ranami przewlekłymi – grudniowe spotkanie prehabilitacyjne

Cukrzyca, niewydolność krążenia, miażdżyca, ale także oparzenia czy nawet drobne skaleczenia – przyczyny powstawania ran przewlekłych mogą być bardzo różne. Wsparcie dla pacjentów z takim schorzeniem zapewnia siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń. Placówka prowadzi program kompleksowego leczenia ran przewlekłych a 14 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie prehabilitacyjne dla pacjentów.

Czytaj całość

Duże wyróżnienie dla naszych medyków

W organizowanym przez Dziennik Zachodni plebiscycie Hipokrates, w którym pacjenci wybierają ich zdaniem najlepszych albo najpopularniejszych pracowników służby zdrowia, nasz szpital zanotował spore osiągnięcia.

Czytaj całość

Najlepiej zarządzane szpitale publiczne w Polsce. CLO z nagrodą „Szpital najbardziej przyjazny pacjentowi”.

Zakończyła się już 7 edycja rankingu "Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne", organizowanego przez BFF Banking Group, dziennik Rzeczpospolita oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Centrum Leczenia Oparzeń nagrodzone zostało tytułem „Szpital najbardziej przyjazny dla pacjentów”.

Czytaj całość

Zmiany w Ochronie Zdrowia „Jakość i bezpieczeństwo w opiece nad pacjentem”

Dr n. med. Mariusz Nowak, dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, uczestniczył w konferencji Zmiany w Ochronie Zdrowia „Jakość i bezpieczeństwo w opiece nad pacjentem”. Podczas wydarzenia dyrektor Nowak wygłosił wykład „Prewencja zakażeń szpitalnych i ochrona pracowników w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich”.

Czytaj całość

Nagroda dla CLO – doceniono troskę o pracowników

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostało jednym z laureatów konkursu "Zdrowa Przyszłość-Inspiracje".

Czytaj całość

V Forum Leczenia Ran – Zakopane 2022

W dniach 15-18 września w Zakopanem odbyła się już 5 edycja Forum Leczenia Ran. W tym roku konferencji przyświeca hasło „ Leczenie ran interdyscyplinarne – o leczeniu ran jednym głosem”. Swoim bogatymi doświadczeniami w tym zakresie podzielili się również lekarze i pielęgniarki z CLO.

Czytaj całość

30 kongres Europejskiego Stowarzyszenia Bankowania Tkanek i Komórek EATCB

W dniach 14-16 września w Warszawie odbył się jubileuszowy, 30 kongres Europejskiego Stowarzyszenia Bankowania Tkanek i Komórek EATCB. W spotkaniach nie zabrakło przedstawicieli Banku Tkanek i Pracowni Hodowli Komórek i Tkanek Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

Nasi lekarze na kongresie w Turynie

W Turynie odbył się 19. Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Oparzeń EBA. W obradach uczestniczyli eksperci Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

Pobiegliśmy po Nowe Życie

Reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń kolejny raz wystartowała w Biegu po Nowe Życie – wyjątkowych zawodach sportowych, promujących ideę dawstwa narządów i tkanek.

Czytaj całość

Reprezentacja CLO podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Dyrekcja oraz reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń uczestniczyli w Forum Ekonomicznym w Karpaczu - największej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Zachęcamy do głosowania na zadania, które mają zostać zrealizowane w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Szczegóły projektów i głosowanie na stronie: www.bo.slaskie.pl

Czytaj całość

Premiera filmu promocyjnego Klastra MEDSilesia

Zapraszamy na  premierę pierwszego z serii filmów promocyjnych przedstawiających Krajowy Klaster Kluczowy MedSilesia, z jedną z pierwszoplanowych ról członka Klastra - Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Stoisko CLO na targach dla seniora Silver Silesia 2022

Centrum Leczenia Oparzeń wraz z medykami z innych 11 śląskich szpitali udziela porad w Miasteczku Zdrowia podczas targów Silver Silesia 2022, odbywających się w dniach 13 do 15 czerwca w Bielsku Białej.

Czytaj całość

Centrum Leczenia Oparzeń wyróżnione tytułem „Zasłużony dla Siemianowic Śląskich”

4 czerwca w budynku SCK Parku Tradycji odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 90 rocznicy nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim, na której Centrum Leczenia Oparzeń wyróżnione zostało tytułem „Zasłużony dla Siemianowic Śląskich”.

Czytaj całość

Miasteczko Zdrowia na pikniku militarnym

Centrum Leczenia Oparzeń wzięło udział w pikniku militarnym zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z porad dotyczących ran oparzeniowych i przewlekłych oraz badań skorzystali odwiedzający w sobotę, 28 maja, Park Śląski.

Czytaj całość

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Śmiertelne skutki wypalania traw

Lekarze i strażacy apelują: nie wypalajcie traw, to śmiertelnie niebezpieczne! Tylko w ostatnich dniach do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich trafiło aż 5 pacjentów – ofiar wypalania traw.

Czytaj całość

Projekt EWMA

Pionierski projekt badawczy EWMA realizowany w CLO

Czytaj całość

Audycja radiowa „Chłopiec uwięziony we własnym ciele”

Audycja radiowa „Chłopiec uwięziony we własnym ciele”

Czytaj całość

Szczepienia przeciwko COVID-19

W Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich trwają szczepienia personelu medycznego i niemedycznego przeciw COVID-19.

Czytaj całość

Certyfikat ISO dla CLO

Centrum Leczenia Oparzeń z sukcesem przeszło proces recertyfikacji dla systemu zarządzania wg norm PN-EN ISO 9001 i 14001.

Czytaj całość

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia

Z dumą informujemy, że Centrum Leczenia Oparzeń ponownie uzyskało certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj całość

CLO laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Duży sukces i docenienie naszego szpitala! Centrum Leczenia Oparzeń zostało podwójnym laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Czytaj całość

Instytut leczenia ran przewlekłych CLO

W Centrum Leczenia Oparzeń rozpoczął działalność Instytut Ran Przewlekłych. To kolejny ważny krok w doskonaleniu terapii ran przewlekłych w naszym szpitalu.

Czytaj całość

Program TVN 36,6 °C w naszym szpitalu!

Centrum Leczenia Oparzeń w jednym z najlepszych polskich programów telewizyjnych poświęconych zdrowiu! Redakcja „36,6 °C” przyjrzała się nowoczesnym technologiom leczenia stosowanym w naszym szpitalu.

Czytaj całość

Zasady epidemiczne w CLO

Przypominamy o obowiązujących w Centrum Leczenia Oparzeń procedurach służących ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czytaj całość
numbers