Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Nagroda dla CLO – doceniono troskę o pracowników

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostało jednym z laureatów konkursu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje”.

Nasz szpital został wyróżniony 3. miejscem w kategorii „Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników”. Doceniono projekt „Zdrowy pracownik najlepszą wizytówką firmy – eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy u zatrudnionych w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich”.

 

Celem tego projektu jest poprawa warunków pracy osób zatrudnionych w CLO. W ramach projektu pracownicy biorą w szkoleniach na temat wpływu na zdrowie niekorzystnych zachowań w pracy, konsekwencji stresu zawodowego oraz negatywnych skutków obciążenia układu ruchu w pracy. Ze środków projektu szpital zakupił sprzęt i urządzenia ograniczające fizyczny udział pracowników w wykonywanych czynnościach i poprawiający bezpieczeństwo pracy.

Cieszę się z tego wyróżnienia. Wysoki poziom usług medycznych w naszym szpitalu to przede wszystkim zasługa naszego personelu, dlatego wszystkie inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo i komfort pracy są potrzebne, bardzo ważne i godne docenienia – mówi dr Mariusz Nowak, dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

W konkursie „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje” nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii w medycynie. Laureatów wybiera Kapituła składająca się z ekspertów z zakresu medycyny i osób zarządzających placówkami medycznymi. Organizatorem konkursu jest firma Idea Trade, a patronami merytorycznymi Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB oraz Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

  

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość