Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.
Początkowo do szpitala przyjętych zostało 10 górników z najcięższymi obrażeniami, a w następnych dniach kolejnych 11, u których po specjalistycznych badaniach bronchoskopowych potwierdzono izolowane oparzenia dróg oddechowych.
2o kwietnia w godzinach popołudniowych przed Centrum odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas spotkania z mediami obecni byli również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń Mariusz Nowak. Zarówno premier jak i minister zdrowia zapewnili, że poszkodowani górnicy przebywający w CLO są objęci najnowocześniejszą i najwyższej jakości opieką medyczną.
22 kwietnia poszkodowanych górników odwiedził arcybiskup koadiutor Adrian Galbas. Arcybiskup spotkał się z rannymi górnikami przebywającymi na oddziałach szpitalnych, zapewnił o modlitwie i udzielił błogosławieństwa. Wcześniej spotkał się także z dyrekcją Szpitala, dziękując za pracę na rzecz poszkodowanych.
Zdjęcia: Śląski Urząd Wojewódzki, Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non
Zobacz więcejW czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".
Czytaj całość19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.
Czytaj całośćW dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.
Czytaj całośćCentrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.
Czytaj całośćPrzypadający dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji obchodzony jest również w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Szpital jest jednym z krajowych liderów w procedurach pobrania i przygotowania przeszczepów skóry oraz ich przeszczepiania. W siemianowickiej placówce leczone są osoby z oparzeniami, a także pacjenci z trudno gojącymi się ranami.
Czytaj całośćGry sterowane wzrokiem kontra ból. W Centrum Leczenia Oparzeń technologia odwraca uwagę pacjentów od procedur medycznych, wykonywanych bez narkozy, czy znieczulenia. Pacjent koncentruje uwagę na monitorze i zadaniach, które wykonuje za pomocą ruchu gałek ocznych.
Czytaj całośćCukrzyca, niewydolność krążenia, miażdżyca, ale także oparzenia czy nawet drobne skaleczenia – przyczyny powstawania ran przewlekłych mogą być bardzo różne. Wsparcie dla pacjentów z takim schorzeniem zapewnia siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń. Placówka prowadzi program kompleksowego leczenia ran przewlekłych a 14 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie prehabilitacyjne dla pacjentów.
Czytaj całość