Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Bieg po Nowe Życie łączy aktywność fizyczną z działaniami prozdrowotnymi i edukacją w zakresie transplantacji i przeszczepów rodzinnych. Znani ludzie – aktorzy, muzycy, artyści sceny kabaretowej, sportowcy, dziennikarze – startują w sztafetach nordic walking razem z pacjentami po transplantacjach. Wspólnie pokazują ludziom zdrowym, że po przeszczepie można wrócić do normalnego życia i sprawności fizycznej.

Dotychczas odbyło się 19 edycji zawodów. Wzięło w nich udział ponad 3400 osób, którzy startowali w składach 1014 sztafet i pokonali łącznie ponad 3 tys.

Po raz pierwszy w zawodach wzięli udział przedstawiciele Centrum Leczenia Oparzeń. Wszystko dzięki rozszerzeniu formuły imprezy również na promowanie dawstwa tkanek. Siemianowicki szpital reprezentowała mieszana drużyna lekarsko-pielęgniarska.

– Cieszymy się, że nareszcie dołączyliśmy do Biegu i tej inicjatywy, bo przecież przeszczepy skóry to procedura od dawna realizowana w naszym szpitalu – mówi dr Agnieszka Klama-Baryła, kierownik Banku Tkanek w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.– Wykonywane w naszej placówce przeszczepy skóry ratują życie lub przywracają zdrowie pacjentom z ranami oparzeniowym , tak jak było w przypadku górników poszkodowanych w niedawnym wybuchu metanu. Przeszczepy skóry są również wykorzystywane w leczeniu ran przewlekłych czy np. ginekologii. 

W 2021roku w siemianowickie oparzeniówce przeprowadzono 326 procedur przeszczepu. W tej liczbie 162 to przeszczepy owodni, a 164  przeszczepy skóry alogenicznej, czyli od dawcy spokrewnionego lub niespokrewnionego.

Baner biegu po nowe życie

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość