Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Bieg po Nowe Życie łączy aktywność fizyczną z działaniami prozdrowotnymi i edukacją w zakresie transplantacji i przeszczepów rodzinnych. Znani ludzie – aktorzy, muzycy, artyści sceny kabaretowej, sportowcy, dziennikarze – startują w sztafetach nordic walking razem z pacjentami po transplantacjach. Wspólnie pokazują ludziom zdrowym, że po przeszczepie można wrócić do normalnego życia i sprawności fizycznej.

Dotychczas odbyło się 19 edycji zawodów. Wzięło w nich udział ponad 3400 osób, którzy startowali w składach 1014 sztafet i pokonali łącznie ponad 3 tys.

Po raz pierwszy w zawodach wzięli udział przedstawiciele Centrum Leczenia Oparzeń. Wszystko dzięki rozszerzeniu formuły imprezy również na promowanie dawstwa tkanek. Siemianowicki szpital reprezentowała mieszana drużyna lekarsko-pielęgniarska.

– Cieszymy się, że nareszcie dołączyliśmy do Biegu i tej inicjatywy, bo przecież przeszczepy skóry to procedura od dawna realizowana w naszym szpitalu – mówi dr Agnieszka Klama-Baryła, kierownik Banku Tkanek w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.– Wykonywane w naszej placówce przeszczepy skóry ratują życie lub przywracają zdrowie pacjentom z ranami oparzeniowym , tak jak było w przypadku górników poszkodowanych w niedawnym wybuchu metanu. Przeszczepy skóry są również wykorzystywane w leczeniu ran przewlekłych czy np. ginekologii. 

W 2021roku w siemianowickie oparzeniówce przeprowadzono 326 procedur przeszczepu. W tej liczbie 162 to przeszczepy owodni, a 164  przeszczepy skóry alogenicznej, czyli od dawcy spokrewnionego lub niespokrewnionego.

Baner biegu po nowe życie
O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Stoisko CLO na targach dla seniora Silver Silesia 2022

Centrum Leczenia Oparzeń wraz z medykami z innych 11 śląskich szpitali udziela porad w Miasteczku Zdrowia podczas targów Silver Silesia 2022, odbywających się w dniach 13 do 15 czerwca w Bielsku Białej.

Czytaj całość

Centrum Leczenia Oparzeń wyróżnione tytułem „Zasłużony dla Siemianowic Śląskich”

4 czerwca w budynku SCK Parku Tradycji odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 90 rocznicy nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim, na której Centrum Leczenia Oparzeń wyróżnione zostało tytułem „Zasłużony dla Siemianowic Śląskich”.

Czytaj całość

Miasteczko Zdrowia na pikniku militarnym

Centrum Leczenia Oparzeń wzięło udział w pikniku militarnym zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z porad dotyczących ran oparzeniowych i przewlekłych oraz badań skorzystali odwiedzający w sobotę, 28 maja, Park Śląski.

Czytaj całość

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość