Dziś, w wyjątkowej atmosferze w Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich, odbyła się 3. edycja spotkania „Prehabilitacja w leczeniu ran”.
W wydarzeniu wzięli udział lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, dietetycy, kadra zarządzająca Centrum Leczenia Oparzeń, a także pacjenci i ich rodziny. To właśnie zaangażowanie wszystkich tych środowisk jest kluczowe w skutecznym leczeniu ran trudno gojących się i poprawie jakości życia pacjentów.
Jednym z głównych tematów spotkania był Program Kompleksowego Leczenia Ran Przewlekłych (KLRP), w ramach którego nasz Szpital obejmuje opieką setki pacjentów. Program ten zakłada koordynowaną, interdyscyplinarną opiekę, w której pacjent jest w stałym kontakcie z zespołem specjalistów – lekarzem, pielęgniarką, fizjoterapeutą i dietetykiem – a większość terapii odbywa się w warunkach domowych.
Podczas konferencji omówiono m.in.:
Nie zabrakło także indywidualnych konsultacji z ekspertami, podczas których pacjenci i ich bliscy mogli uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące codziennej opieki i profilaktyki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom – pacjentom, rodzinom oraz całemu zespołowi CLO – za obecność, aktywność i otwartość. Takie spotkania pokazują, jak ważna jest wspólna praca, zaufanie i partnerskie podejście w leczeniu ran przewlekłych.
Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich
Zobacz więcej
Wczoraj, 13 listopada, w Łaziskach Górnych, w ośrodku Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach odbyła się konferencja poświęcona oparzeniom – spotkanie pielęgniarki dla pielęgniarek.
Czytaj całość
7 listopada br. Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich zostało aż czterokrotnie nagrodzone podczas tegorocznej edycji konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”!
Czytaj całość
W sobotę 25 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego studiów podyplomowych MBA Zarządzanie jakością i innowacją w ochronie zdrowia, współorganizowanych przez Centrum Leczenia Oparzeń.
Czytaj całość
Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich dołącza do Programu „Szpitale Przyjazne Wojsku”
Czytaj całość
Dziś, w wyjątkowej atmosferze w Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich, odbyła się 3. edycja spotkania „Prehabilitacja w leczeniu ran”
Czytaj całość
Centrum Leczenia Oparzeń 16 października 2025 r. wzięło udział w trzeciej edycji Centralnego Klubu Pacjenta, który odbył się na Superauto.pl Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Czytaj całość
Z wielką dumą i radością informujemy, że Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostało oficjalnie przyjęte w poczet członków Body of Knowledge Committee w organizacji TOCICO.
Czytaj całość