Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
certyfikat iso

Certyfikat ISO dla CLO

Spełniamy najwyższe standardy zarządzania

Centrum Leczenia Oparzeń z sukcesem przeszło proces recertyfikacji dla systemu zarządzania wg norm PN-EN ISO 9001 i 14001. To potwierdzenie właściwego kierowania szpitalem i orientacji na potrzeby naszych pacjentów. Standard ISO 9001 określa m. in., że organizacja zarządzana jest w sposób zorganizowany, stale się doskonali, a w swych działaniach zorientowana jest na klienta. ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.

Z kolei ISO 14001 to norma zawierająca wymagania odnośnie systemu zarządzania środowiskowego. Podstawowym zadaniem tego standardu jest wspomaganie ochrony środowiska sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne, zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Z dumą informujemy, że w ostatnich dniach Centrum Leczenia Oparzeń pozytywnie przeszło proces recertyfikacji. Certyfikacja dotyczyła usług medycznych w zakresie leczenia oparzeń i ran przewlekłych, chirurgii plastycznej, rehabilitacji i hiperbarii tlenowej. Niezależna jednostka certyfikująca, którą w przypadku naszego szpitala było TUV NORD, potwierdziła spełnianie przez CLO
wymogów stawianych przez systemy zarządzania wg ISO 9001 i ISO 14001.

Jak w praktyce wygląda polityka jakości w Centrum Leczenia Oparzeń?

To m. in. wprowadzanie nowych metod leczenia i diagnozowania, rozszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych, stałe i systematyczne podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz edukowanie i angażowanie personelu w działania na rzecz poprawy jakości oferowanych usług.

Z kolei polityka środowiskowa oznacza podejmowanie przez szpital działań w zgodzie z zasadami ochrony środowiska oraz stałe podnoszenie świadomości naszych pracowników, których praca ma wpływ na środowisko. W Centrum Leczenia Oparzeń został wdrożony program zarządzania środowiskowego. Dyrekcja szpitala dokonując okresowych przeglądów funkcjonowania systemu weryfikuje politykę środowiskową, przystosowując ją do zmieniających się warunków.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość