Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
certyfikat iso

Certyfikat ISO dla CLO

Spełniamy najwyższe standardy zarządzania

Centrum Leczenia Oparzeń z sukcesem przeszło proces recertyfikacji dla systemu zarządzania wg norm PN-EN ISO 9001 i 14001. To potwierdzenie właściwego kierowania szpitalem i orientacji na potrzeby naszych pacjentów. Standard ISO 9001 określa m. in., że organizacja zarządzana jest w sposób zorganizowany, stale się doskonali, a w swych działaniach zorientowana jest na klienta. ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.

Z kolei ISO 14001 to norma zawierająca wymagania odnośnie systemu zarządzania środowiskowego. Podstawowym zadaniem tego standardu jest wspomaganie ochrony środowiska sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne, zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Z dumą informujemy, że w ostatnich dniach Centrum Leczenia Oparzeń pozytywnie przeszło proces recertyfikacji. Certyfikacja dotyczyła usług medycznych w zakresie leczenia oparzeń i ran przewlekłych, chirurgii plastycznej, rehabilitacji i hiperbarii tlenowej. Niezależna jednostka certyfikująca, którą w przypadku naszego szpitala było TUV NORD, potwierdziła spełnianie przez CLO
wymogów stawianych przez systemy zarządzania wg ISO 9001 i ISO 14001.

Jak w praktyce wygląda polityka jakości w Centrum Leczenia Oparzeń?

To m. in. wprowadzanie nowych metod leczenia i diagnozowania, rozszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych, stałe i systematyczne podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz edukowanie i angażowanie personelu w działania na rzecz poprawy jakości oferowanych usług.

Z kolei polityka środowiskowa oznacza podejmowanie przez szpital działań w zgodzie z zasadami ochrony środowiska oraz stałe podnoszenie świadomości naszych pracowników, których praca ma wpływ na środowisko. W Centrum Leczenia Oparzeń został wdrożony program zarządzania środowiskowego. Dyrekcja szpitala dokonując okresowych przeglądów funkcjonowania systemu weryfikuje politykę środowiskową, przystosowując ją do zmieniających się warunków.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość