Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
certyfikat iso

Certyfikat ISO dla CLO

Spełniamy najwyższe standardy zarządzania

Centrum Leczenia Oparzeń z sukcesem przeszło proces recertyfikacji dla systemu zarządzania wg norm PN-EN ISO 9001 i 14001. To potwierdzenie właściwego kierowania szpitalem i orientacji na potrzeby naszych pacjentów. Standard ISO 9001 określa m. in., że organizacja zarządzana jest w sposób zorganizowany, stale się doskonali, a w swych działaniach zorientowana jest na klienta. ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.

Z kolei ISO 14001 to norma zawierająca wymagania odnośnie systemu zarządzania środowiskowego. Podstawowym zadaniem tego standardu jest wspomaganie ochrony środowiska sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne, zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Z dumą informujemy, że w ostatnich dniach Centrum Leczenia Oparzeń pozytywnie przeszło proces recertyfikacji. Certyfikacja dotyczyła usług medycznych w zakresie leczenia oparzeń i ran przewlekłych, chirurgii plastycznej, rehabilitacji i hiperbarii tlenowej. Niezależna jednostka certyfikująca, którą w przypadku naszego szpitala było TUV NORD, potwierdziła spełnianie przez CLO
wymogów stawianych przez systemy zarządzania wg ISO 9001 i ISO 14001.

Jak w praktyce wygląda polityka jakości w Centrum Leczenia Oparzeń?

To m. in. wprowadzanie nowych metod leczenia i diagnozowania, rozszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych, stałe i systematyczne podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz edukowanie i angażowanie personelu w działania na rzecz poprawy jakości oferowanych usług.

Z kolei polityka środowiskowa oznacza podejmowanie przez szpital działań w zgodzie z zasadami ochrony środowiska oraz stałe podnoszenie świadomości naszych pracowników, których praca ma wpływ na środowisko. W Centrum Leczenia Oparzeń został wdrożony program zarządzania środowiskowego. Dyrekcja szpitala dokonując okresowych przeglądów funkcjonowania systemu weryfikuje politykę środowiskową, przystosowując ją do zmieniających się warunków.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość

Transplantacje w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Przypadający dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji obchodzony jest również w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Szpital jest jednym z krajowych liderów w procedurach pobrania i przygotowania przeszczepów skóry oraz ich przeszczepiania. W siemianowickiej placówce leczone są osoby z oparzeniami, a także pacjenci z trudno gojącymi się ranami.

Czytaj całość

Recepta na ból. Nowatorskie zastosowanie gier sterowanych wzrokiem

Gry sterowane wzrokiem kontra ból. W Centrum Leczenia Oparzeń technologia odwraca uwagę pacjentów od procedur medycznych, wykonywanych bez narkozy, czy znieczulenia. Pacjent koncentruje uwagę na monitorze i zadaniach, które wykonuje za pomocą ruchu gałek ocznych.

Czytaj całość

Wspieramy pacjentów z ranami przewlekłymi – grudniowe spotkanie prehabilitacyjne

Cukrzyca, niewydolność krążenia, miażdżyca, ale także oparzenia czy nawet drobne skaleczenia – przyczyny powstawania ran przewlekłych mogą być bardzo różne. Wsparcie dla pacjentów z takim schorzeniem zapewnia siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń. Placówka prowadzi program kompleksowego leczenia ran przewlekłych a 14 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie prehabilitacyjne dla pacjentów.

Czytaj całość