Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
O nas

O nas

Centrum  Leczenia  Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich jest wiodącym ośrodkiem w Polsce zajmującym się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. Celem i zadaniem placówki jest również prowadzenie rehabilitacji następstw po oparzeniach, prowadzenie szkoleń i badań w zakresie urazów oparzeniowych.

Scrolluj by zobaczyć więcej
Jesteśmy po to, aby dać Ci nadzieję, zdrowie i sprawność
O NAS

Misja

Jesteśmy po to, aby dać Ci nadzieję, zdrowie i sprawność.

Kilka faktów z Centrum Leczenia Oparzeń:

24 lata doświadczeń

od 1998 roku specjalizujemy się w leczeniu oparzeń i ran przewlekłych

System Jakości i Akredytacja

Posiadamy System Zarzadzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz Certyfikat Akredytacyjny wydany przez Ministra Zdrowia

Doświadczona kadra

Zatrudniamy ponad 30 lekarzy specjalistów, ponad 120 pielęgniarek i pielęgniarzy oraz wykwalifikowaną kadrę zarządzającą i personel administracyjny

Zintegrowana opieka nad pacjentem na każdym etapie leczenia

W strukturze szpitala znajdują się 4 oddziały: Oddział Chirurgii Ogólnej z Instytutem Ran Przewlekłych, Oddział Chirurgii Plastycznej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Rehabilitacji, Izba Przyjęć, 2 Poradnie Specjalistyczne, Pracownia Endoskopii, Pracownia Hiperbarii Tlenowej, Bank Tkanek oraz Zakład Medycyny Nuklearnej

1350 pacjentów rocznie

Średnia liczba pacjentów w ciągu roku wynosi ok 1350

15 tysięcy porad rocznie

W minionym roku udzielono 11 tysięcy porad w ramach poradni specjalistycznych oraz 4 tysiące w ramach nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki lekarskiej

22 400 sprężeń w komorze hiperbarycznej

W poprzednim roku wykonaliśmy 22 400 sprężeń w komorze hiperbarycznej

Więcej niż szpital

Oddziały i poradnie

Każdego dnia nasze wysiłki kierujemy w stronę naszych pacjentów. Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich jest największą w kraju placówką specjalizującą się w kompleksowym leczeniu oparzeń i ran przewlekłych.

Zobacz więcej

Poradnia Chirurgii Ogólnej

Czytaj całość

Poradnia Chirurgii Plastycznej

Czytaj całość

Pracownia Hiperbarii Tlenowej (HBO)

Czytaj całość

Pracownia Endoskopii

Czytaj całość

Oddział Chirurgii Ogólnej Odcinek I

Czytaj całość

Oddział Chirurgii Ogólnej Odcinek II

Czytaj całość

Oddział Chirurgii Plastycznej

Czytaj całość

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Czytaj całość

Oddział Rehabilitacji

Czytaj całość

Instytut Ran Przewlekłych

Czytaj całość

Izba Przyjęć z Ambulatorium

Czytaj całość
Nauka i osiągnięcia

Nagrody i wyróżnienia

Przez ostatnie 23 lata nasz szpital zbudował swą mocną markę i czołową pozycję w leczeniu oparzeń i ran przewlekłych. Potwierdzają to liczne branżowe nagrody, certyfikaty, jak i przyznane nam wyróżnienia.

2019 – Nagroda Zaufania Złoty OTIS

Centrum Leczenia Oparzeń zostało nagrodzone za efektywne wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania w szpitalu.

zobacz certyfikat

Szpital bez bólu 2022

Certyfikat "Szpital bez bólu" jest przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badań Bólu i jest potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów leczenia bólu.

zobacz certyfikat

Szpital najbardziej przyjazny dla pacjentów – 2022; ranking „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”

ranking „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”, organizowany przez BFF Banking Group, dziennik Rzeczpospolita oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Centrum Leczenia Oparzeń nagrodzone zostało tytułem „Szpital najbardziej przyjazny dla pacjentów”.

zobacz certyfikat

2004 – 2021 Akredytacja szpitalna

Po pomyślnym przejściu procedury akredytacyjnej nasz Szpital otrzymał Certyfikat Akredytacyjny i tym samym uzyskał status Szpitala Akredytacyjnego. To potwierdzenie właściwego zarządzania placówką i profesjonalizmu naszego personelu.

zobacz certyfikat
O nas

Nasza historia

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich powstało w 1998 r., ale kontynuowane są w nim tradycje leczenia oparzeń w Siemianowicach Śląskich, sięgające lat 60 ubiegłego wieku.

Zobacz więcej

Informacja o wpływie działalności wykonywanej z wykorzystywaniem promieniowania jonizującego w Centrum Leczenia Oparzeń na zdrowie ludzi i na środowisko.

W Centrum Leczenia Oparzeń działalność związana z wykorzystaniem promieniowania jonizującego wykonywana jest na podstawie zezwoleń Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i prowadzona jest w celu diagnostyki Medycznej pacjentów. W Centrum Leczenia Oparzeń stosowane są zamknięte oraz otwarte źródła promieniotwórcze oraz urządzenia wytwarzające promieniowanie jonizujące w Zakładzie Medycyny Nuklearnej oraz wykonywane są badania z zakresu rentgenodiagnostyki. Miejsca, gdzie do wykonania procedury medycznej wykorzystuje się promieniowanie jonizujące oznakowane są jako Tereny Nadzorowane lub Kontrolowane i chronione są przed dostępem osób nieupoważnionych. Na tych terenach przebywać mogą jedynie pracownicy zakładuoraz pacjenci poddawani procedurom medycznym. Podczas wykonywania procedur z zakresu medycyny nuklearnej powstają odpady promieniotwórcze (stałe i ciekłe), z którymi postępowanie przebiega zgodnie przepisami prawa. Odpady promieniotwórcze nie stanowią zagrożenia, zarówno dla ludności, jak i dla środowiska. W celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i środowiska podlegająone ścisłej kontroli i usuwanegdy nie są już promieniotwórcze.

Zdjęcie wejścia do szpitala od strony izby przyjęć

Centrum Leczenia Oparzeń

im. dr. Stanisława Sakiela
w Siemianowicach Śląskich

ul. Jana Pawła II 2, 41-100 Siemianowice Śląskie
Wejście główne od ulicy Zygmunta Krasińskiego

Zobacz trasę dojazdu
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Biuro Dyrektora:

Sekretariat, tel. 32 735 76 00

Sekretariat Medyczny:

Sekretariat, tel. 32 735 74 44, tel. 32 735 76 16

Kontakt w sprawach medycznych:

lek. Przemysław Strzelec, tel. 32 735 74 43

Kontakt w sprawach medialnych:

Wojciech Smętek tel. 32 735 75 43

 

Zobacz więcej