Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
Certyfikat Akredytacyjny 2021

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia

Akredytacja CLO to dobre wieści dla pacjentów

Z dumą informujemy, że Centrum Leczenia Oparzeń ponownie uzyskało certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Akredytacja to system zewnętrznej oceny jakości stworzony dla potrzeb ochrony zdrowia. Proces akredytacji szpitala polega na ocenie, w jaki sposób placówka zmniejsza ryzyko związane z hospitalizacją, systematyzuje procedury medyczne i organizacyjne oraz dostosowuje funkcjonowanie do wymogów standardów. Niezależni zewnętrzni wizytatorzy porównują codzienne procedury stosowane w szpitalu z ustalonymi wcześniej obiektywnymi wzorcami. Ocena dotyczy szpitala jako całości - przeglądowi podlega zarównodziałalność lecznicza, jak i zarządzanie oraz administrowanie.

Centrum Leczenia Oparzeń uzyskało kolejny certyfikat akredytacyjny. To potwierdzenie właściwego zarządzania placówką i profesjonalizmu naszego personelu. Akredytacja to również dobra informacja dla pacjentów – oznacza ona, że hospitalizacja w naszej placówce odbywa się według standardów akredytacyjnych, którymi są m. in. minimalizacja ryzyka diagnostyki i terapii, etyczna opieka nad pacjentem oraz dobra komunikacja i współpracy z pacjentem i jego bliskimi.

Program Akredytacji Szpitali funkcjonuje W Polsce od 1998 roku. Został opracowany i jest prowadzony przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Polski program akredytacji należy do sieci European Accreditation Network, koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej, zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

W Polsce akredytację Ministerstwa Zdrowia posiada obecnie 197 placówek.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość

Transplantacje w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Przypadający dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji obchodzony jest również w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Szpital jest jednym z krajowych liderów w procedurach pobrania i przygotowania przeszczepów skóry oraz ich przeszczepiania. W siemianowickiej placówce leczone są osoby z oparzeniami, a także pacjenci z trudno gojącymi się ranami.

Czytaj całość

Recepta na ból. Nowatorskie zastosowanie gier sterowanych wzrokiem

Gry sterowane wzrokiem kontra ból. W Centrum Leczenia Oparzeń technologia odwraca uwagę pacjentów od procedur medycznych, wykonywanych bez narkozy, czy znieczulenia. Pacjent koncentruje uwagę na monitorze i zadaniach, które wykonuje za pomocą ruchu gałek ocznych.

Czytaj całość

Wspieramy pacjentów z ranami przewlekłymi – grudniowe spotkanie prehabilitacyjne

Cukrzyca, niewydolność krążenia, miażdżyca, ale także oparzenia czy nawet drobne skaleczenia – przyczyny powstawania ran przewlekłych mogą być bardzo różne. Wsparcie dla pacjentów z takim schorzeniem zapewnia siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń. Placówka prowadzi program kompleksowego leczenia ran przewlekłych a 14 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie prehabilitacyjne dla pacjentów.

Czytaj całość