Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
Certyfikat Akredytacyjny 2021

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia

Akredytacja CLO to dobre wieści dla pacjentów

Z dumą informujemy, że Centrum Leczenia Oparzeń ponownie uzyskało certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Akredytacja to system zewnętrznej oceny jakości stworzony dla potrzeb ochrony zdrowia. Proces akredytacji szpitala polega na ocenie, w jaki sposób placówka zmniejsza ryzyko związane z hospitalizacją, systematyzuje procedury medyczne i organizacyjne oraz dostosowuje funkcjonowanie do wymogów standardów. Niezależni zewnętrzni wizytatorzy porównują codzienne procedury stosowane w szpitalu z ustalonymi wcześniej obiektywnymi wzorcami. Ocena dotyczy szpitala jako całości - przeglądowi podlega zarównodziałalność lecznicza, jak i zarządzanie oraz administrowanie.

Centrum Leczenia Oparzeń uzyskało kolejny certyfikat akredytacyjny. To potwierdzenie właściwego zarządzania placówką i profesjonalizmu naszego personelu. Akredytacja to również dobra informacja dla pacjentów – oznacza ona, że hospitalizacja w naszej placówce odbywa się według standardów akredytacyjnych, którymi są m. in. minimalizacja ryzyka diagnostyki i terapii, etyczna opieka nad pacjentem oraz dobra komunikacja i współpracy z pacjentem i jego bliskimi.

Program Akredytacji Szpitali funkcjonuje W Polsce od 1998 roku. Został opracowany i jest prowadzony przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Polski program akredytacji należy do sieci European Accreditation Network, koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej, zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

W Polsce akredytację Ministerstwa Zdrowia posiada obecnie 197 placówek.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość