Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcie z otwarcia instytutu leczenia ran przewlekłych CLO

Instytut leczenia ran przewlekłych CLO

Zadaniem Instytutu jest koordynacja wszelkich działań związanych z opieką nad chorymi z ranami przewlekłymi. To przede wszystkim działalność medyczna, obejmująca ocenę i diagnostykę rany oraz jej terapię – zarówno przyczynową (np. drenaż ułożeniowy, kompresjoterapia, zabiegi fizykalne, udogodnienia itd.), jak i miejscową (oczyszczanie dna rany, kontrola czystości mikrobiologicznej, stosowanie antyseptyków oraz opatrunków specjalistycznych).

Ważny krok w leczeniu ran przewlekłych w CLO

W Centrum Leczenia Oparzeń rozpoczął działalność Instytut Ran Przewlekłych. To kolejny ważny krok w doskonaleniu terapii ran przewlekłych w naszym szpitalu.

Zadaniem Instytutu jest koordynacja wszelkich działań związanych z opieką nad chorymi z ranami przewlekłymi. To przede wszystkim działalność medyczna, obejmująca ocenę i diagnostykę rany oraz jej terapię - zarówno przyczynową (np. drenaż ułożeniowy, kompresjoterapia, zabiegi fizykalne, udogodnienia itd.), jak i miejscową (oczyszczanie dna rany, kontrola czystości mikrobiologicznej, stosowanie antyseptyków oraz opatrunków specjalistycznych).

instytut leczenia ran przewklekłych clo

Ważnym elementem działalności Instytutu są wszelkie działania edukacyjne związane z terapią ran przewlekłych. To m. in. popularyzowanie wśród personelu medycznego i studentów kierunków medycznych wiedzy na temat etiologii powstania ran, diagnostyki i metody ich nowoczesnego leczenia. To również aktywny udział pracowników w spotkaniach i konferencjach dotyczących tematyki leczenia ran przewlekłych, a także opracowywanie i wdrażanie nowych programów naukowo-badawczych z tego zakresu.

Przyczyny powstawania ran przewlekłych są różnorodne. Powodem może być cukrzyca, zmiany neuropatyczne lub zmiany naczyniowe. Do powstania rany może też prowadzić długotrwały ucisk, problemy z układem immunologicznym i szereg innych przyczyn. By proces leczenia był efektywny, konieczna jest konsultacja i opieka specjalisty.

instytut leczenia ran przewklekłych clo

Dlatego też Instytut Ran Przewlekłych na co dzień będzie ściśle współpracował z innymi komórkami naszego szpitala zajmującymi się terapią przewlekłych ran. To przede wszystkim Oddział Chirurgii Ogólnej, a także Oddział Chirurgii Plastycznej, Pracownia Terapii Hiperbarycznej, Bank Tkanek oraz nasze przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne.

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość