Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcie z realizacji programu TVN w CLO

Program TVN 36,6 °C w naszym szpitalu!

36,6 °C w naszym szpitalu

Centrum Leczenia Oparzeń w jednym z najlepszych polskich programów telewizyjnych poświęconych zdrowiu! Redakcja „36,6 °C” przyjrzała się nowoczesnym technologiom leczenia stosowanym w naszym szpitalu.

zdjęcie zespołu CLO przy okazji programu TVN

„36.6 °C” to program stacji TVN prezentujący najnowsze zdobycze medycyny oraz promujący zdrowy tryb życia. Prowadząca Ewa Drzyzga w asyście ekspertów przedstawia zarówno nowoczesne sposoby leczenia, jak i skuteczne metody dbania o zdrowie. Widzowie programu mogą poznać nie tylko najnowsze technologie medyczne, ale i przypomnieć sobie stare, sprawdzone sposoby zapobiegania chorobom.

W ostatnim czasie redakcja „36,6°C” gościła w Centrum Leczenia Oparzeń. Efektem tej wizyty są dwa programy, w których mieliśmy okazję zaprezentować stosowane w naszym szpitalu nowoczesne metody leczenia pacjentów z oparzeniami.

zdjęcie z realizacji programu TVN 36.6 w CLO

Pierwszy z nich przybliża stosowaną w Centrum Leczenia Oparzeń terapię tlenem hiperbarycznym (tzw. terapię HBO). Program w całości został zrealizowany w naszej Pracowni Hiperbarii Tlenowej. Terapia HBO to skuteczna metoda wspomagania leczenia wielu schorzeń, m.in. oparzeń, ran przewlekłych i trudno gojących się, zatruć tlenkiem węgla czy nagłej głuchoty.
Materiał dostępny jest pod linkiem https://zdrowie.tvn.pl/a/komora-hiperbaryczna-jak-dziala-i-w-jakich-sytuacjach-jest-stosowana

Drugi z programów poświęcony jest pozyskiwaniu i wykorzystywaniu owodni ludzkiej. To nowoczesna terapia z pogranicza medycyny, inżynierii tkankowej oraz biotechnologii – niezwykle skuteczna m.in w leczeniu oparzeń twarzy. W odcinku pokazany został cały proces, począwszy od pobrania owodni w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, poprzez preparatykę owodni w Banku Tkanek Centrum Leczenia Oparzeń, aż do klinicznego zastosowania u naszych pacjentów.

zdjęcie z realizacji programu 36.6 TVN

Ten program dostępny jest pod linkiem https://zdrowie.tvn.pl/a/oparzenie-3-stopnia-pierwsza-pomoc-leczenie-i-charakterystyczne-objawy

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość