Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcie z realizacji programu TVN w CLO

Program TVN 36,6 °C w naszym szpitalu!

36,6 °C w naszym szpitalu

Centrum Leczenia Oparzeń w jednym z najlepszych polskich programów telewizyjnych poświęconych zdrowiu! Redakcja „36,6 °C” przyjrzała się nowoczesnym technologiom leczenia stosowanym w naszym szpitalu.

zdjęcie zespołu CLO przy okazji programu TVN

„36.6 °C” to program stacji TVN prezentujący najnowsze zdobycze medycyny oraz promujący zdrowy tryb życia. Prowadząca Ewa Drzyzga w asyście ekspertów przedstawia zarówno nowoczesne sposoby leczenia, jak i skuteczne metody dbania o zdrowie. Widzowie programu mogą poznać nie tylko najnowsze technologie medyczne, ale i przypomnieć sobie stare, sprawdzone sposoby zapobiegania chorobom.

W ostatnim czasie redakcja „36,6°C” gościła w Centrum Leczenia Oparzeń. Efektem tej wizyty są dwa programy, w których mieliśmy okazję zaprezentować stosowane w naszym szpitalu nowoczesne metody leczenia pacjentów z oparzeniami.

zdjęcie z realizacji programu TVN 36.6 w CLO

Pierwszy z nich przybliża stosowaną w Centrum Leczenia Oparzeń terapię tlenem hiperbarycznym (tzw. terapię HBO). Program w całości został zrealizowany w naszej Pracowni Hiperbarii Tlenowej. Terapia HBO to skuteczna metoda wspomagania leczenia wielu schorzeń, m.in. oparzeń, ran przewlekłych i trudno gojących się, zatruć tlenkiem węgla czy nagłej głuchoty.
Materiał dostępny jest pod linkiem https://zdrowie.tvn.pl/a/komora-hiperbaryczna-jak-dziala-i-w-jakich-sytuacjach-jest-stosowana

Drugi z programów poświęcony jest pozyskiwaniu i wykorzystywaniu owodni ludzkiej. To nowoczesna terapia z pogranicza medycyny, inżynierii tkankowej oraz biotechnologii – niezwykle skuteczna m.in w leczeniu oparzeń twarzy. W odcinku pokazany został cały proces, począwszy od pobrania owodni w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, poprzez preparatykę owodni w Banku Tkanek Centrum Leczenia Oparzeń, aż do klinicznego zastosowania u naszych pacjentów.

zdjęcie z realizacji programu 36.6 TVN

Ten program dostępny jest pod linkiem https://zdrowie.tvn.pl/a/oparzenie-3-stopnia-pierwsza-pomoc-leczenie-i-charakterystyczne-objawy

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość