Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Pobiegliśmy po Nowe Życie

Reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń kolejny raz wystartowała w Biegu po Nowe Życie – wyjątkowych zawodach sportowych, promujących ideę dawstwa narządów i tkanek.

Tegoroczny 21. Bieg odbył się w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III na warszawskim Wilanowie. Uczestniczyli w nim pacjenci po szczepach, sportowcy i lekarze. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Jarosław Boberek, Tomasz Kammel, , Rafał Mroczek, Cezary Trybański, Przemysław Saleta. W imprezie  uczestniczyli też znakomici lekarze specjalizujący się w przeszczepach narządowych i tkankowych.

Kolejny raz w imprezie wzięła udział reprezentacjanaszego szpitala. – W Centrum Leczenia Oparzeń każdego roku wykonujemy setki przeszczepów skóry i owodni. Naszego szpitala w imprezie promującej przeszczepy i dawstwo narządów i tkanek nie mogło więc zabraknąć– mówi dr Przemysław Strzelec, zastępca dyrektora CLO ds. medycznych.

Tegoroczna edycja wydarzenia w dużej mierze poświęcona była żywemu dawstwu. W skład trzyosobowej sztafety Centrum Lecenia Oparzeń wchodziły dwie panie pielęgniarki oraz pani Barbara, która 7 lat temu oddala swojej córce własną nerkę.

Ten start to moje podziękowanie za zdrowie moje i mojej córki. I moje symboliczne wsparcie dla promocji idei dawstwa narządów – mówi pani Barbara.

W 2021 roku w Centrum Leczenia Oparzeń przeprowadzono 326 procedur przeszczepu. W tej liczbie 162 to przeszczepy owodni, a 164  przeszczepy skóry alogenicznej.

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość