Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Nasi lekarze na kongresie w Turynie

W Turynie odbył się 19. Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Oparzeń EBA. W obradach uczestniczyli eksperci Centrum Leczenia Oparzeń.

Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Oparzeń to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń medycyny oparzeniowej. W obradach uczestniczą czołowi międzynarodowi specjaliści od oparzeń. Dyskusja obejmuje m.in.  standardy opieki nad chorymi z oparzeniami, terapie i postępy w leczeniu oparzeń oraz strategie radzenia sobie z katastrofami i wypadkami masowymi. Duże znaczenie podczas kongresu przykłada się też do dzielenie się wiedzą i wzajemnej edukacji.

 

W tegorocznym Kongresie uczestniczyli eksperci Centrum Leczenia Oparzeń dr Przemysław Strzelec zaprezentował pracę pt. Technologia laserowej analizy kontrastu plamkowego (LASCA) do oceny enzymatycznego oczyszczania ran oparzeniowych. Z kolei dr n. med.  Wojciech Łabuś wygłosił wykład Nowe podejście do produkcji przeszczepu skóry Biovital opartego na ludzkiej bezkomórkowej macierzy skórnej produkowanej we własnym zakresie, rewitalizowanej in vitro wewnętrznie na powierzchni przez ludzkie fibrobasty i keratynocyty.

 

Obie prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie międzynarodowego grona ekspertów.

  

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość