Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcia nagroda VBH

CLO laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Nagrody dla CLO w prestiżowym konkursie

Duży sukces i docenienie naszego szpitala! Centrum Leczenia Oparzeń zostało podwójnym laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Nasza placówka zwyciężyła w dwóch kategoriach plebiscytu. Przyznano nam nagrodę w kategorii „Zarządzanie jakością - zarządzanie procesami” za projekt Optymalizacja pracy najbardziej kluczowych pracowników szpitala na bloku operacyjnym oraz dostarczenie jakości dla pacjenta. Z kolei w kategorii „Zarządzanie kapitałem ludzkim” jury konkursu za najlepszy projekt uznało realizowany w CLO projekt Wprowadzenie metod zarządzania wizualnego „pacjent-lekarz”.

Aby wprowadzić w życie lepszą organizację opieki okołooperacyjnej, musieliśmy najpierw bardzo dokładnie opisać cały proces, który się na nią składa, z uwzględnieniem specyfiki pracy każdego medyka biorącego w nim udział. Kiedy to już się stało, mogliśmy wspólnie z całym zespołem bloku operacyjnego pracować nad koordynacją opieki okołozabiegowej - mówił podczas finału konkursu dr Mariusz Nowak, dyrektor CLO.

„Liderzy zmian w ochronie zdrowia. Leaders of VBHC” to wspólna inicjatywa Wolters Kluwer Polska oraz Uczelni Łazarskiego. W konkursie nagradzane są placówki lecznicze, które rozwijają praktyki nakierowane na jak najlepszy efekt zdrowotny i doświadczenia pacjentów, czyli tzw. Value Based HealthCare (VBHC). Konkurspromuje najwyższe standardy zarządzania podmiotami leczniczymi, w tym upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań w zakresie monitorowania jakości opieki, optymalizacji procesów na rzecz bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, wzmacniania pracy zespołowej oraz skutecznej profilaktyki i edukacji.

Finał III edycji konkursu odbył się 22 września 2020. Relację z wydarzenia można obejrzeć pod adresem https://liderzy-zmian.pl/ 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zakaz palenia wyrobów tytoniowych na terenie szpitala

Przypominamy, że na terenie całego szpitala i jego terenów zewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych.

Czytaj całość

Warsztaty profilaktyczne z CLO

W styczniu 2024 roku uczniowie I L.O. Im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach śląskich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Zasady odwiedziny pacjentów w okresie świąteczno-noworocznym

Czytaj całość

CLO wśród zwycięzców 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

W czwartek 5 października 2023 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. I miejsce w kategorii „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” zdobył projekt CLO pn. „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”. Drugi z naszych projektów dotyczący trigeneracji uplasował się na V miejscu w kategorii ”Działania na rzecz środowiska naturalnego".

Czytaj całość

CLO na III Targach Seniora Silver Silesia

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbywają się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. W trakcie wydarzenia funkcjonuje również miasteczko zdrowia, na którym nie zabrakło stoiska Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

5 milionów do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

W dniach 18.04.2023r. - 16.05.2023r. każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić swój pomysł do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Pula do rozdysponowania na projekty wyniesie 5 milionów złotych i jest przeznaczona na realizację zadań, które zbiorą najwięcej punktów. Więcej szczegółów oraz wszystkie kluczowe informacje, regulamin, wzory formularzy i kontakt do osób, które udzielą odpowiedzi na pytania znajdą Państwo na stronie stronę internetowej: bo.slaskie.pl.

Czytaj całość

Medycyna nuklearna w Centrum Leczenia Oparzeń

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło świadczenie usług z zakresu medycyny nuklearnej. Pacjenci będą diagnozowani za pomocą aparatu typu SPECT/CT – jednego z zaledwie dwóch takich urządzeń w Polsce o niespotykanej dotąd konstrukcji. We wtorek 28 marca Zakład Medycyny Nuklearnej z Pracownią SPECT/CT w Centrum Leczenia Oparzeń uroczyście oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Czytaj całość