Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcia nagroda VBH

CLO laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Nagrody dla CLO w prestiżowym konkursie

Duży sukces i docenienie naszego szpitala! Centrum Leczenia Oparzeń zostało podwójnym laureatem III edycji konkursu Liderzy zmian w ochronie zdrowia.

Nasza placówka zwyciężyła w dwóch kategoriach plebiscytu. Przyznano nam nagrodę w kategorii „Zarządzanie jakością - zarządzanie procesami” za projekt Optymalizacja pracy najbardziej kluczowych pracowników szpitala na bloku operacyjnym oraz dostarczenie jakości dla pacjenta. Z kolei w kategorii „Zarządzanie kapitałem ludzkim” jury konkursu za najlepszy projekt uznało realizowany w CLO projekt Wprowadzenie metod zarządzania wizualnego „pacjent-lekarz”.

Aby wprowadzić w życie lepszą organizację opieki okołooperacyjnej, musieliśmy najpierw bardzo dokładnie opisać cały proces, który się na nią składa, z uwzględnieniem specyfiki pracy każdego medyka biorącego w nim udział. Kiedy to już się stało, mogliśmy wspólnie z całym zespołem bloku operacyjnego pracować nad koordynacją opieki okołozabiegowej - mówił podczas finału konkursu dr Mariusz Nowak, dyrektor CLO.

„Liderzy zmian w ochronie zdrowia. Leaders of VBHC” to wspólna inicjatywa Wolters Kluwer Polska oraz Uczelni Łazarskiego. W konkursie nagradzane są placówki lecznicze, które rozwijają praktyki nakierowane na jak najlepszy efekt zdrowotny i doświadczenia pacjentów, czyli tzw. Value Based HealthCare (VBHC). Konkurspromuje najwyższe standardy zarządzania podmiotami leczniczymi, w tym upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań w zakresie monitorowania jakości opieki, optymalizacji procesów na rzecz bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, wzmacniania pracy zespołowej oraz skutecznej profilaktyki i edukacji.

Finał III edycji konkursu odbył się 22 września 2020. Relację z wydarzenia można obejrzeć pod adresem https://liderzy-zmian.pl/ 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non

Zobacz więcej

Kolejny szpital będzie pobierał owodnie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to kolejna placówka medyczna, która będzie pozyskiwać owodnię z przeznaczeniem dla siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Owodnia jest wykorzystywana do terapii oparzeń i ran przewlekłych. Korzystają z niej m.in. górnicy ranni w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość
Logotyp Biegu po nowe życie

Reprezentacja CLO w 20 edycji „Biegu po Nowe Życie”

Już po raz 20. wystartował Bieg po Nowe Życie – wyjątkowa sportowa impreza, promująca ideę dawstwa narządów. W zawodach w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział reprezentacja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

5 górników wciąż w szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń pozostaje jeszcze 5 górników poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość

Nasi medycy w TVN

Eksperci Centrum Leczenia Oparzeń byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

Czytaj całość

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj całość

Liczba górników leczonych w CLO zwiększyła się do 21

Do 21 pacjentów zwiększyła się liczba górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek, leczonych Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pięciu z nich przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii a 16 na innych oddziałach szpitala.

Czytaj całość

Ranni górnicy w naszym szpitalu

W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa obecnie 10 górników rannych w wybuchu w kopalni Pniówek.

Czytaj całość