Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
NAUKA I OSIĄGNIĘCIA

Nagrody i osiągnięcia

Przez ostatnie 23 lata nasz szpital zbudował swą mocną markę i czołową pozycję w leczeniu oparzeń i ran przewlekłych. Potwierdzają to liczne branżowe nagrody, certyfikaty, jak i przyznane nam wyróżnienia.

Scrolluj by zobaczyć więcej
NAUKA I OSIĄGNIĘCIA - nagrody i osiągnięcia

Nagrody

2019 – Nagroda Zaufania Złoty OTIS

Centrum Leczenia Oparzeń zostało nagrodzone za efektywne wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania w szpitalu.

zobacz certyfikat

Szpital bez bólu 2022

Certyfikat "Szpital bez bólu" jest przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badań Bólu i jest potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów leczenia bólu.

zobacz certyfikat

Szpital najbardziej przyjazny dla pacjentów – 2022; ranking „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”

ranking „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”, organizowany przez BFF Banking Group, dziennik Rzeczpospolita oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Centrum Leczenia Oparzeń nagrodzone zostało tytułem „Szpital najbardziej przyjazny dla pacjentów”.

zobacz certyfikat

2004 – 2021 Akredytacja szpitalna

Po pomyślnym przejściu procedury akredytacyjnej nasz Szpital otrzymał Certyfikat Akredytacyjny i tym samym uzyskał status Szpitala Akredytacyjnego. To potwierdzenie właściwego zarządzania placówką i profesjonalizmu naszego personelu.

zobacz certyfikat

2005-2018 – Ranking Szpitali Dziennika Rzeczpospolita

W prestiżowym rankingu opracowanym przez dziennik Rzeczpospolita nasz szpital był wielokrotnie wyróżniany. Centrum Leczenia Oparzeń zajmowało kolejno w konkursie: w 2005 r. – VIII miejsce, w 2006 r. – II miejsce, w 2007 i 2008 r. – I miejsce, 2009, 2010 i 2011 r. – III miejsce, 2012 r. – 6 miejsce, 2013 r. – 2 miejsce, 2014 r. – I miejsce, w 2015 r. – III miejsce, w 2016 r. – II miejsce, w 2017 i 2018 r. – III miejsce

zobacz certyfikat

2020 – „Liderzy zmian w ochronie zdrowia” – Zarządzanie kapitałem ludzkim

Centrum Leczenia Oparzeń im dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich zdobył nagrodę w konkursie Liderzy zmian w ochronie zdrowia. Leaders of VBHC - Zarządzanie jakością. W kategorii Zarządzanie kapitałem ludzkim otrzymało nagrodę za projekt Wprowadzenie metod zarządzania wizualnego „pacjent-lekarz”.

zobacz certyfikat

2020 – „Liderzy zmian w ochronie zdrowia” – Zarządzanie jakością

Centrum Leczenia Oparzeń im dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich nagrodę w konkursie Liderzy zmian w ochronie zdrowia. Leaders of VBHC - Zarządzanie jakością. W kategorii Zarządzanie procesami otrzymało nagrodęza projekt Optymalizacja pracy najbardziej kluczowych pracowników szpitala na bloku operacyjnym oraz dostarczenie jakości dla pacjenta.

zobacz certyfikat

2019 – Certyfikat „Szpital bez bólu”

Certyfikat Szpital bez bólu jest potwierdzeniem wprowadzenia przez Centrum Leczenia Oparzeń im dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich najwyższych standardów leczenia bólu. Certyfikat ten wydawany jest przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

zobacz certyfikat

2018 – „Bezpieczny Szpital Przyszłości”

W konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości nasza placówka zajęła I miejsce w kategorii "Bezpieczeństwo w szpitalu"

zobacz certyfikat

2007- Rekomendacja ministra Zbigniewa Religi

Szpital otrzymał rekomendację Ministra Zdrowia jako wiodącej placówki w leczeniu oparzeń i ran przewlekłych w skali kraju.

zobacz certyfikat

2015 – Certyfikacja ISO

W Centrum Leczenia Oparzeń opracowano i wdrożono: System zarządzania środowiskiem zgodny z międzynarodową normą ISO 14001:2004 oraz System zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001:2000. Wdrożenie systemów potwierdzono certyfikatami nadanymi przez TUV NORD Polska w 2015 roku. W 2020 roku Centrum Leczenia Oparzeń przeszło z sukcesem procedurę recertyfikacji ISO 14001 i ISO 9001.

zobacz certyfikat

2015 – Śląski Brylant Medyczny

Wyróżnienie dla dr n. med. Mariusza Nowak, dyrektora Centrum Leczenia Oparzeń. Śląskie Brylanty przyznawane są dla najbardziej aktywnych przedsiębiorców i menedżerów w regionie za osiągnięcia na polu gospodarczym.

zobacz certyfikat
O NAS

Wyróżnienia

Wpis aktualnosci CLO

2015 - Nagroda Marka Śląskie

W konkursie organizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego nasz szpital został wyróżniony w kategorii Zdrowie.

Siedziba CLO

2015 - Najlepsza Przestrzeń Publiczna

Nasz szpital został wyróżniony w konkursie pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego w kategorii Obiekt Użyteczności Publicznej. Projekt Rozbudowa i przebudowę Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich doceniono za właściwe rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne, wpisujące się w historyczny kontekst miejsca.

Zdjęcie przykladowe

2019 - Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymał dyrektor szpitala Mariusz Nowakpodczas uroczystości 20-lecia naszego szpitala. To wyjątkowe wyróżnienie jest przyznawane osobom, które przyczyniają się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności kraju.

Jesteśmy po to, aby dać Ci nadzieję, zdrowie i sprawność
O NAS

Misja

Jesteśmy po to, aby dać Ci nadzieję, zdrowie i sprawność.