Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Konferencja TOCICO

Teoria Ograniczeń (TOC) stanowi kompleksową koncepcję zarządczą opracowaną przez izraelskiego fizyka Eliyahu M. Goldratta na przełomie lat 70tych i 80tych XX w. i wciąż dynamicznie się rozwijającą. Opiera się ona na wywodzącej się z nauk ścisłych zasadzie mówiącej, że złożone systemy zawierają w sobie wewnętrzną prostotę a zarazem bardzo niewielką (czasem tylko jeden) ilość czynników, które je ograniczają. Również w organizacjach – niezależnie od tego, jak bardzo złożonych – występuje niewielka ilość ograniczeń, które nie pozwalają na osiąganie przez nie celów możliwych do osiągnięcia przy zastosowaniu zasad TOC. Identyfikacja ograniczeń, skupienie się na nich i odpowiednie zarządzanie nimi, pozwalają na uzyskanie przełomowych rezultatów i osiąganie znacząco lepszych wyników zarówno przez organizacje nastawione na zysk, jak i non-profit.

Ze względu na rosnącą ilość zastosowań TOC w opiece zdrowotnej, jeden z bloków tematycznych tegorocznej konferencji poświęcony był tym właśnie zagadnieniom. Po raz pierwszy na konferencji TOCICO był reprezentowany szpital z Polski. Dwóch ekspertów z Centrum Leczenia Oparzeń im. Dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich (CLO) – Marcin Ludyga i Jacek Węgrzyk – przedstawiło historię wdrożenia TOC w CLO, oraz cztery krótkie studia przypadków opisujące wdrożenia z różnych obszarów działalności szpitala, zarówno medycznych jak i pozamedycznych.

Centrum Leczenia Oparzeń im. Dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich jest pierwszym i jedynym szpitalem w Polsce, który stosuje m.in. Teorię Ograniczeń jako integralną część swojego innowacyjnego systemu zarządzania. Pozwala to nie tylko na zwiększenie dostępu do usług medycznych i świadczenie ich na najwyższym poziomie, ale daje również wymierne efekty ekonomiczne będące pochodną zarówno eliminacji marnotrawstwa, jak i konsekwentnego wdrażania nowatorskich rozwiązań np. w ramach Krajowego Programu Leczenia Ran Przewlekłych – KLRP-2, co generuje dodatkowe przychody dla szpitala.

Przedstawiona prezentacja spotkała się z ogromnym uznaniem zgromadzonych ekspertów i znalazła się w ścisłej grupie najlepiej ocenianych wystąpień podczas konferencji. O zainteresowaniu świadczą nie tylko prowadzone w kuluarach rozmowy, ale również zaproszenie do ponownego wygłoszenia prezentacji on-line na znacznie szerszym forum, a także nominacja do dorocznej nagrody TOCICO w przyszłym roku.

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Zapraszamy na bezpłatne badania stóp dla cukrzyków 08.01.2025 r.

Cierpisz na cukrzycę? Skorzystaj z okazji i zapisz się na bezpłatne badania przesiewowe stóp.

Czytaj całość

Z młodzieżą o cukrzycy i zdrowym życiu

Edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia nigdy dość, dlatego gościliśmy w ostatnich dniach w  I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich z wykładami o cukrzycy.

Czytaj całość

Nagroda i wyróżnienie w branżowym konkursie

Sukces naszego szpitala. Realizowane w Centrum Leczenia Oparzeń projekty zostały wyróżnione w konkursie medycznym „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”

Czytaj całość

Kurs leczenia oparzeń organizowany przez EBA

Katarzyna Czerny - Bednarczyk wzięła udział w 3. Kursie edukacyjnym organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Leczenia Oparzeń (European Burns Association ,EBA), który odbył się w dniach 17-18 października 2024 roku w Porto, Portugalia.

Czytaj całość

Akredytacja dla naszego szpitala

Centrum Leczenia Oparzeń ponownie uzyskało certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. To potwierdzenie właściwego zarządzania naszą placówką, profesjonalizmu personelu oraz stosowania prawidłowych standardów leczenia.

Czytaj całość

Nasz udział w Kongresie Wizja Zdrowia

Mariusz Nowak, dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, był jednym z panelistów podczas VIII Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny.

Czytaj całość

W CLO leczymy choroby rzadkie

- W naszym Centrum leczeni są pacjenci z chorobami rzadkimi, bo za takie uznawane są oparzenia drugiego stopnia głębokie i oparzenia trzeciego stopnia. Jednak nasze doświadczenie można wykorzystać również w wielu innych chorobach rzadkich, które wśród objawów mają ubytki tkankowe lub wymagają leczenia zabiegowego w obrębie powłok ciała - mówi w rozmowie z redakcją Menedżera Zdrowia Katarzyna Czerny-Bednarczyk, chirurg z Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość