Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Recepta na ból. Nowatorskie zastosowanie gier sterowanych wzrokiem

Gry sterowane wzrokiem kontra ból. W Centrum Leczenia Oparzeń technologia odwraca uwagę pacjentów od procedur medycznych, wykonywanych bez narkozy, czy znieczulenia. Pacjent koncentruje uwagę na monitorze i zadaniach, które wykonuje za pomocą ruchu gałek ocznych.

Wprowadzenie metody „EyeTrackerów” stosowanych m.in. przy zmianach opatrunków, poprzedzone było badaniami na grupie kilkudziesięciu pacjentów. Nowatorskie podejście do wspomagania walki z bólem medycy opisali w pracy naukowej.

 

Szczegóły w reportażu TVP:

https://katowice.tvp.pl/64807636/recepta-na-bol-nowatorskie-zastosowanie-gier-sterowanych-wzrokiem

Ey

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Piknik edukacyjny „Oparzenia – poznaj, zrozum, zapobiegaj”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic na wyjątkowy Piknik Edukacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat profilaktyki i leczenia oparzeń oraz promowanie zdrowego stylu życia! Piknik odbędzie się 13 września na terenie Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

V Targi Silver Silesia

Nasz szpital uczestniczył w kolejnej edycji Targów Silver Silesia.

Czytaj całość

Reprezentacja CLO na kongresie w Berlinie

W Berlinie odbył się 21. Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Oparzeń EBA, w którym uczestniczyli eksperci Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna bez zmian

KOMUNIKAT DLA PACJENTÓW Nocna i świąteczna opieka zdrowotna bez zmian

Czytaj całość

MBA Zarządzanie jakością i innowacją w ochronie zdrowia

Informujemy, iż od roku akademickiego 2025/2026 w ŚUM uruchomione zostaną studia podyplomowe MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I INNOWACJĄ W OCHRONIE ZDROWIA.

Czytaj całość

Odpłatność za praktyki studenckie

Odpłatność za praktyki studenckie

Czytaj całość
Spotkanie w SEJMIE zespołu ds cukrzycy

Udział przedstawicieli Centrum Leczenia Oparzeń w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy

W dniu 25 czerwca 2025 r. przedstawiciele Centrum Leczenia Oparzeń – lekarz Artur Wielgórecki oraz pielęgniarka Magdalena Szatan – uczestniczyli w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj całość