Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami
zdjęcie pracownika laboratorium pracującego z materiałami

Innowacyjne materiały i metody dla medycyny, w tym w leczeniu trudno gojących się ran (…)

Tytuł projektu: Innowacyjne materiały i metody dla medycyny, w tym w leczeniu trudno gojących się ran – zakup infrastruktury badawczej i przeprowadzenie prac budowlanych w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu oraz zakup infrastruktury badawczej dla Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

logotypu programu regionalnego Ue

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN i Centrum Leczenia Oparzeń kluczowej dla regionu infrastruktury badawczej i przeprowadzenie niezbędnych prac budowlanych. Sprzęt pozwoli na stworzenie nowych materiałów i metod dla medycyny, w szczególności w leczeniu trudno gojących się ran, poprzez zrealizowanie prac badawczo-rozwojowych nad otrzymaniem i modyfikacją materiałów przeznaczonych do wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanych, opatrunków biologicznych, bioresorbowalnych stentów naczyniowych i tchawiczych na bazie materiałów z pamięcią kształtu i inteligentnych skaffoldów do hodowli komórkowych.

Utworzona będzie unikalna linia technologiczna do syntezy materiałów polimerowych. Ich wytwarzanie odbywać się będzie w przygotowanej ze środków projektu strefie o podwyższonej klasie czystości. Umocnienie bazy materialnej służyć będzie zwiększeniu urynkowienia działalności badawczej partnerów.

Wnioskodawca

CENTRUM MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH I WĘGLOWYCH POLSKIEJ AKADEMII NAUK ul.Marii Curie-Skłodowskiej 34, 41-819 Zabrze

Partner

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Okres realizacji

2018-04-01 - 2021-04-15

Wartość całkowita

10 781 001,97 zł

Koszty kwalifikowane

8 480 427,13 zł

Dofinansowanie

6 691 756,58 zł

Wkład Funduszy Europejskich

6 691 756,58 zł

Dołączone pliki