Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

„Efektywność energetyczna w kompleksie budynków Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich – etap II”

Tytuł projektu: „Efektywność energetyczna w kompleksie budynków Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich – etap II”

logotypu programu regionalnego Ue

Opis projektu

Projekt stanowi II etap inwestycji realizowanej przez Centrum Leczenia Oparzeń – segmenty A, B, C, D i E. W realizacji I etapu przewidziana jest oprócz wymiany stolarki zewnętrznej segm. B i C, węzłów cieplnych obiektowych w segm. C i E oraz w kotłowni głównej, rurociągów cieplnych między kotłownią a segm. C, oświetlenia w całym obiekcie, montażu punktów dystrybucji c.w.u., absorpcyjnej wytwornicy chłodu oraz centralnego systemu sterowania i monitoringu również wymiana kotłowni parowej na wodną niskotemperaturową – umożliwi to zabudowę modułu kogeneracyjnego w budynku kotłowni.

Zabudowa agregatu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym o nominalnych wartościach mocy elektrycznej 210 kW oraz nominalnej sprawności elektr. nie mniejszej niż 40,5% z rurociągami, niezbędną armaturą i osprzętem, w tym ścieżki gazowej z zaworami odcinającymi, filtrem gazowym i zaworem szybkozamykającym oraz dodatkowym wygłuszeniem pracy agregatu.

Wnioskodawca

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Okres realizacji

2020-10-12 - 2023-09-30

Wartość całkowita

2 385 176,47 zł

Koszty kwalifikowane

2 385 176,47 zł

Dofinansowanie

2 027 400,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich

2 027 400,00 zł

Dołączone pliki