Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Nowoczesne zarządzanie to bezpieczeństwo

W swoim wystąpieniu dyrektor Mariusz Nowak omówił praktyczne wykorzystanie metod LEAN Management i narzędzi Teorii Ograniczeń w działaniach na rzecz ograniczenia zakażeń szpitalnych i wzrostu bezpieczeństwa pacjenta i personelu szpitala. Przypomniał, że nowoczesne metody i narzędzia zarządzania rozwijane są w Centrum Leczenia Oparzeń od 2017 roku.

Jako pierwszy publiczny szpital w Polsce wdrożyliśmy metodę procesowego zarządzania szpitalem w oparciu o koncepcję LEAN. Zaczerpnęliśmy z niej niektóre elementy, dotyczące m.in. ograniczenia marnotrawstwa materiałów czy oszczędności  czasu. W zarządzaniu szpitalem korzystamy też z metody Sigma Six oraz teorii ograniczeń – przypominał Mariusz Nowak w swoim wystąpieniu.

Konferencja Zmiany w Ochronie Zdrowia 2024 odbyła się 26 września w Warszawie. Jej organizatorem było wydawnictwo Wolters Kluwer. Szersza relacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie https://bit.ly/3YvfjVQ

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Kolejne diamenty w CLO

Za niezwykłe zaangażowanie w pracę na rzecz pacjenta, za wrażliwość i empatię, za szerzenie zasad etyki oraz za wysoką jakość świadczonych usług.

Czytaj całość

Centrum Leczenia Oparzeń na ChiCamp 2025

W dniach 6–8 czerwca 2025 roku CLO miało zaszczyt uczestniczyć w pierwszej edycji ChiCamp 2025 – nowatorskiej konferencji edukacyjno-szkoleniowej.

Czytaj całość

Konferencja „Prehabilitacja – w trosce o dobro pacjenta”

Po pierwsze Prehabilitacja!

Czytaj całość

Koncert ku czci ofiar katastrof górniczych

W sali kameralnej NOSPR w Katowicach odbył się koncert upamiętniający górników, którzy stracili życie pod ziemią w wyniku katastrof.

Czytaj całość

Znaleźć czas na pasje i spełnienie zawodowe

Pasja po dyżurze i nagroda za profesjonalizm – dr Kinga Spyrka z tytułem Ambasadora Terapii Ran!

Czytaj całość

Studencka Konferencja Medycyny Ratunkowej

"SORry to nie POZ"

Czytaj całość

IX Piknik Zdrowia w Siemianowicach Śląskich

W sobotę, 24 maja, na terenie Kompleksu Sportowego „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich, odbyła się 9. już edycja Pikniku Zdrowia.

Czytaj całość