Szybki dostęp:
Przejdź do menu głównego Nagłówek strony
Skontaktuj się z nami

Piknik edukacyjny „Oparzenia – poznaj, zrozum, zapobiegaj” przyciągnął wielu zainteresowanych

W sobotę, 13 września 2025 r., w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich odbył się wyjątkowy Piknik Edukacyjny, który przyciągnął licznych mieszkańców miasta i okolic. Wydarzenie zorganizowane z myślą o profilaktyce oparzeń, promocji zdrowia i nowoczesnych metod leczenia okazało się strzałem w dziesiątkę – zarówno pod względem frekwencji, jak i atmosfery!

Uczestnicy pikniku mieli okazję wysłuchać eksperckich wykładów na temat różnych rodzajów oparzeń, metod ich leczenia, profilaktyki oraz rehabilitacji. Szczególne zainteresowanie wzbudziły prezentacje nowoczesnych technologii stosowanych w CLO, takich jak scyntygrafia czy telemedycyna.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty z pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy mogli w praktyce nauczyć się, jak reagować w sytuacji oparzeń. Na pikniku pojawili się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Siemianowic Śląskich i Piekar Śląskich, prezentując sprzęt ratowniczy i udzielając cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa oraz Rosomak prezentujący wojskowy pojazd opancerzony.

Na specjalnym stanowisku POLTRANSPLANT i DKMS odwiedzający mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, a także dowiedzieć się więcej o systemie transplantologicznym i produktach banku tkanek wykorzystywanych w leczeniu oparzeń.

Nowoczesne narzędzia diagnostyczne również znalazły swoich odbiorców – pomiar wskaźnika kostkowo-ramiennego (ABI) pomógł w profilaktyce miażdżycy tętnic kończyn dolnych.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci – przygotowana strefa edukacyjna z quizami, rebusami, grami i kolorowankami pozwoliła najmłodszym uczestnikom aktywnie i kreatywnie spędzić czas, jednocześnie zdobywając cenną wiedzę o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Piknik Edukacyjny był nie tylko świetną okazją do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, ale również do budowania świadomości społecznej i integracji lokalnej społeczności. Całe rodziny mogły wspólnie zadbać o zdrowie, dowiedzieć się więcej o leczeniu oparzeń i spędzić sobotę w pozytywnej, zaangażowanej atmosferze.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, a jego organizacja pokazała, że profilaktyka i nowoczesna medycyna mogą iść w parze z edukacją i dobrą zabawą.

Z pewnością spotkamy się za rok!!!

Poniżej przesyłamy link do naszego profilu na Facebooku z relacją całego wydarzenia:

https://www.facebook.com/share/v/19xMMLkBiM/

 

 

O nas

Wieści z centrum - aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi wydarzeniami z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Zobacz więcej

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia, spokoju oraz nadziei, która dodaje sił nawet w najtrudniejszych chwilach.

Czytaj całość

European Burn Association

Nasz szpital otrzymał certyfikat EBA – European Burn Association, potwierdzający spełnianie najwyższych europejskich standardów w zakresie leczenia oparzeń. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na profesjonalizm, wiedzę i zaangażowanie całego zespołu medycznego oraz stosowanie nowoczesnych metod leczenia i opieki nad pacjentami.

Czytaj całość

X edycja konkursu Queen Silvia Nursing Award

Z dumą przestawiamy Laureatkę X edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award - mgr piel. Annę Hepę-Banasik na codzień związaną z naszym Centrum Leczenia Oparzeń.

Czytaj całość

Spotkanie edukacyjne

9 grudnia b.r. mieliśmy przyjemność gościć w I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, gdzie przeprowadziliśmy wartościowe warsztaty profilaktyczne poświęcone chorobom zakaźnym dla klas o profilu biologiczno-chemicznym. Spotkanie poprowadziła nasza specjalistka, mgr piel. Katarzyna Sommer z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj całość

Informacje o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych

Informacje o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników obecnych i emerytowanych na rok 2025

Czytaj całość

Dzień Górnika

Z okazji Barbórki – Dnia Górnika – składamy wszystkim Górnikom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły i bezpiecznej pracy każdego dnia. 

Czytaj całość

Certyfikat „Szpital bez bólu”

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy certyfikat „Szpital bez bólu”! 

Czytaj całość