Centrum Leczenia Oparzeń

O nas

Centrum  Leczenia  Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich jest wiodącym ośrodkiem w Polsce zajmującym się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. Celem i zadaniem placówki jest również prowadzenie rehabilitacji następstw po oparzeniach, prowadzenie szkoleń i badań w zakresie urazów oparzeniowych.

W   naszym   ośrodku  wykonuje  się  również  zabiegi  chirurgii  rekonstrukcyjnej i estetycznej z wykorzystaniem systemów laserowych. Od 2002 roku w szpitalu stosuje się do leczenia pacjentów terapię tlenem hiperbarycznym (100% tlenem podawanym w specjalnych komorach pod ciśnieniem od 2 do 3 razy wyższym od atmosferycznego).

Zabiegi  wykonywane  są  w  Pracowni  HBO wyposażonej w komory jednoosobowe oraz w komorze dla 16 osób. Terapię stosuje się m.in. do: trudno gojących się ran, zakażeń, oparzeń, zgorzeli gazowej, zatorów gazowych, choroby dekompresyjnej, zatruć CO.

Centrum Leczenia Oparzeń oprócz zadań statutowych prowadzi działalność naukowo-badawczą nad nowymi metodami leczenia ran oparzeniowych, przewlekłych i trudno gojących się. Wykorzystywana jest unikalna aparatura medyczna (komory hiperbaryczne, urządzenia fotodynamiczne (Viofor), sprzęt do leczenia ran metodą ciśnienia ujemnego (VAC, NPWT), hydrochirurgii (VersaJet).

Dołączone pliki:

REGULAMIN ORGANIZACYJNY(9 MB) 18.06.2020
SCHEMAT ORGANIZACYJNY(323 kB) 18.06.2020
Statut Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich - tekst jednolity(3 MB) 12.11.2017